Hurtoňovo Švédsko, Ciglanov Mrázik a Heráková so vzácnymi receptami

author
2 minutes, 6 seconds Read

Počas Vianoc, ako aj v období medzi sviatkami prinášame seriál o tom, ako rôzni športovci prežívajú vianočné sviatky a čo sa im s nimi najviac spája. V sérii pokračujeme tromi príbehmi troch športových nadšencov.

 

Hádzanársky tréner a funkcionár Robert Hurtoň počas Vianoc a medzi sviatkami jedáva vianočnú tradíciu v podobe kapra a zemiakového šalátu, pričom pri ich príprave nevymýšľa nič nové. „Držím sa jedného receptu,“ povedal s tým, že Vianoce sú aj obdobím, keď on dostal jeden z veľmi zaujímavých darčekov. „Asi zájazd do Švédska. Nezaskočil, najviac milo prekvapil,“ vysvetlil Robert Hurtoň s tým, že k zime a Vianociam pre neho neodmysliteľne patrí jeden významný film. Každé Vianoce ho musí vidieť. „Popoluška so Šafránkovou. Prvýkrát som ju videl v šiestich rokoch a odvtedy patrí medzi moje naj filmy,“ uzavrel hádzanársky funkcionár Športovej akadémie Trenčín.

Prvýkrát som ju videl v šiestich rokoch a odvtedy patrí medzi moje naj filmy. ROBERT HURTOŇ

Helena Heráková si na Vianoce najradšej pochutnáva na kapustnici s mäsovými gulami. „Osvedčené recepty od starej mamy nezmením,“ vysvetlila a dodala, že počas vianočného obdobia rada pozrie tradičné rozprávky a filmy. „Je ich veľa: Popoluška, Sám doma, Pelíšky. To proste patrí k Vianociam,“ upresnila s dôvetkom, že žiadne Vianoce sa jej nespájajú so špeciálnym darom, ktorý by jej priam obrazne povedané vyrazil dych. „Nespomínam si, dostávam skromné darčeky, také čo potešia,“ doplnila Helena Heráková.

A napokon pre Slavomíra Ciglana zFlorbalového klubu DTF team DETVA je dobrotou číslo 1 na Vianoce kapustnica a pri jej príprave sa drží osvedčeného receptu. A ktorú rozprávku si on počas Vianoc nikdy nenechá ujsť? „Mrázik, lebo je to pre mňa symbol Vianoc a okrem skvelého deja a spracovania je aj poučná,“ vysvetlil Slavomír Ciglan.

Pozrite si aj ďalšie články z vianočnej série. Nájdete ich po kliknutí na TENTO ODKAZ.

(alb), foto ilustračné unsplash.com, vo Švédsku sa nachádza aj takáto krásna stanica metra.

Prečítajte si aj o slovenskom hádzanárskom reprezentantovi, ako Vianoce prežíva on.

Similar Posts