DNES JE VŠADE SEKÍROVANIE, STRES A STRACH! ZA SOCIALIZMU SA ČLOVEK NEMUSEL TAK BÁŤ O SVOJE ZDRAVIE, VYZDVIHUJE TERAPEUTKA, V ČOM BOL BÝVALÝ REŽIM LEPŠÍ

author
1 minute, 57 seconds Read

Nie všetci sú spokojní s tým, ako išiel ponovembrový vývoj. Mnohí si spomínajú na to, že pred pádom socializmu sa žilo vo väčších sociálnych istotách. Podľa terapeutky je práve otázka zdravia veľkou veličinou, ktorá oprávňuje povedať, že režim pred rokom 1989 bol pre ľudí lepší. JASNÉ, ŽE PRED REVOLÚCIOU BOLA VÄČŠIA SLOBODA AKO TERAZ, OBMEDZENIE BOLO MINIMÁLNE, PREZRADILA PRE KĽÚČ OD… NICOLE BLANKENSHIP.

 

Podľa terapeutky a kartárky Nicole Blankenship sa pred nežnou revolúciou nesmelo veľa vecí, ale, ako hovorí, „kto chcel, tak si to zariadil“.

Za socializmu nebol stres, človek sa nemusel tak báť o svoje zdravie, cez víkend sa skutočne výletovalo a odpočívalo.

Za najväčšiu výhodu však milovníčka zdravej stravy považuje väčšiu absenciu stresových faktorov či kvalitnejšiu stravu. „Za socializmu nebol stres, človek sa nemusel tak báť o svoje zdravie, cez víkend sa skutočne výletovalo a odpočívalo,“ tvrdí rodáčka z Plzne, pre ktorú je veľkým pozitívom aj väčšia istota v otázke peňazí, než je po roku 1989, keď veľa ľudí prichádza aj o strechy nad hlavou či zo dňa na deň o zamestnanie. „Každý vedel, že bude mať isté financie. A skoro každý dostal bývanie od štátu a mladí od štátu pôžičku na bývanie. Teraz mladí nemajú za čo bývať. Všade je len sekírovanie, stres a strach,“ uzatvára Blankenship pre KĽÚČ OD…

(alb), foto archív N.B.

„Cílem socialistické společnosti je štěstí člověka, které může být uskutečněno jen pomocí materiální a duchovní svobody. Dosažení takové svobody závisí na rozsahu vlastnictví věcí potřebných člověku; tj. věci které potřebujete, nesmí vlastnit ani někdo jiný ani nesmí být odebrány kteroukoli částí společnosti. Jinak budete žít ve stavu úzkosti, která Vás připraví o štěstí a učiní Vás nesvobodným, protože žijete v obavách z vnějšího zasahování do Vašich základních potřeb.“
M. KADDÁFÍ: ZELENÁ KNIHA

Similar Posts