Vďaka tomuto je úspešný v Calgary Flames, hovorí o Pospíšilovi odborník Imre Valášek

author
1 minute, 52 seconds Read

Hokejový šampionát dnes pokračuje štvrťfinálovými duelmi, v jednom z nich si to Slovensko rozdá s krajinou Javorového listu. O tomto podujatí, ktoré poriada Česká republika, sme sa rozprávali s hokejovým odborníkom Imre Valáškom.

 

Ako hodnotíte prebiehajúce MS v hokeji? Čo vás na nich najviac zaskočilo?

Mal som možnosť vidieť zápasy osobne aj v Prahe aj v Ostrave a veľmi sa mi pási atmosféra a celkovo organizácia turnaja. Musím povedať, že organizátori vytvorili výborné podmienky pre fsanúšikov.

Slovenskí hokejisti síce nezačali dobre, ale potom prišla séria víťazstiev. Čo vám najviac imponuje na hre Slovákov a čo vám v nej naopak chýba? Výhra nad USA, keď sme vyhrávali už 4:1, ale Američania dokázali vyrovnať a vyhrali sme až v predĺžení, vo vás zanechala aké dojmy?

Trošku sa prejavilo to naše Slovenské „už sa nič nemôže stať“ a to hráči USA dokonale využili. Toto je veľký rozdiel medzi nami a zámorskými hráčmi, ktorí hrsajú v 100% nasadení plných 60 minút.

Zaujali aj individuálne štatistiky Slovákov. Kto vás v tomto najviac potešil a kto sklamal?

Nikto nesklamal a milo prekvapil Libor Hudáček a Samo Hlavaj.

A jedným z pozitívnych prekvapení je aj Martin Pospíšil z Calgary Flames. Ako vnímate jeho pôsobenie?

Hrá výborne, je aktívny dôrazný a je vidieť, že v zámorí si osvojil typický herný štýl NHL, vďaka čomu je úspešný v jeho tíme Calgary Flames a stal sa neodmysliteľnou súčasťou mužstva.

Jednotkou je Samuel Hlavaj. Ako sa zatiaľ pozeráte na jeho výkony?

Výborné výkony, milo ma prekvapil.

Ako tipujete celkové umiestnenie Slovákov a koho tipujete na majstrov sveta?

Do štvrťfinále sme postúpili a tam sa už môže stať hocičo. Držím chlapcom palce, nakoľko je tam niekoľko hráčov, ktorých som osobne pár rokov trénoval (úsmev).

(alb), foto ilustr. Unsplash.com

Similar Posts