Barbashev, Tarasenko a Parayko strojcami excelentnej hudby Bluesmanov v 1. tretine proti Kráľom z LA

author
1 minute, 2 seconds Read

V zápase dvoch víťazov Stanley Cupu z ostatnej dekády – medzi St. Louis Blues a Los Angeles Kings bolo často počuť meno ruskej hviezdy Tarasenka. Boli to jeho veľké šance, a to aj v čase, keď už Bluesmani prehrávali 0:1. Prišlo však vyrovnanie a potom, keď sa už Králi chystali vsietiť hudobníkom gól do šatne a potrestať tak faul Parayka, prišiel nečakaný moment. Góly v oslabení totiž nebývajú až tak každodennou záležitosťou. Ujsť sa podarilo Rusovi Ivanovi Barbashevovi. Vracajúci Králi ho síce dobehli, ale nestačili už zabrániť beckhendu tohto 25-ročného rodáka z Moskvy. Po prvej tretine teda svietil stav 2:1 pre víťazov Stanley Cupu z roku 2019. Prvá tretina tak bola najmä o ruských menách Tarasenko a Barbashev. Ale nepochybne aj o faulujúcom Coltonovi Paraykovi, ktorý umožnil v oslabení sa brániacemu centrovi dať zaujímavý gól. No, v neposlednom rade to bola aj tretina o Binningtonovi, strážcovi pomyselnej svätyne klubu z amerického štátu Missouri.Kanadsko-americká NHL je fenomenálna a ponúka aj takéto situácie. (alb), foto ilustračná autor