Chýba im väčší dôraz v obrane

author
3 minutes, 10 seconds Read
Podarí sa slovenským hokejistom prejsť cez Kanada a budeme bojovať o cenné kovy? Ako vnímajú hru Samuela Hlavaja či Libora Hudáčka? S Milanom Uhríkom a Igorom Valachom z hnutia Republika sme sa rozprávali o hokejovom šampionáte.
Ako hodnotíte prebiehajúce MS v hokeji? Čo vás na nich najviac zaskočilo?

Hokej a zvlášť MS je na Slovensku fenomén, ktorý dokáže každoročne dostať k televízorom či do hľadiska snáď celé Slovensko. Tohtoročný šampionát nie je výnimkou. Mali sme možnosť vidieť doteraz množstvo kvalitných duelov. Najviac ma zaskočila nebývalá vyrovnanosť družstiev, najviac snáď výkony Rakúšanov, ktorí dokázali potrápiť Kanaďanov či zvíťaziť nad Fínmi.

Slovenskí hokejisti síce nezačali dobre, ale potom prišla séria víťazstiev. Čo vám najviac imponuje na hre Slovákov a čo vám v nej naopak chýba?

Imponuje mi najmä pekná kombinačná hra v útoku, ako aj výkony Samuela Hlavaja. Trošku mi v nej chýba dôraz v obrane, ale verím, že v ďalšom priebehu sa aj v tejto činnosti zlepšíme.

Výhra nad USA, keď sme vyhrávali už 4:1, ale Američania dokázali vyrovnať a vyhrali sme až v predĺžení, vo vás zanechala aké dojmy?

Bolo to parádne hokejové divadlo so šťastným koncom pre nás. Najskôr sme dokázali súperovi odskočiť o tri góly, ale Američania dokázali do konca stav dorovnať. V predĺžení sme ale mali navrch my a tešili sa z dôležitého víťazstva.

Zaujali aj individuálne štatistiky Slovákov. Kto vás v tomto najviac potešil a kto sklamal?

Potešil ma najmä Libor Hudáček, ktorý potiahol náš tím dôležitými gólmi k víťazstvám. To isté platí aj o Martinovi Pospíšilovi. V bráne hviezdi Samo Hlavaj.

Náš tím ťahajú Libor Hudáček, ktorý je aktuálne druhým najproduktívnejším hráčom. Čo sa stalo v jeho prístupe, že to teraz funguje? Lebo ten ostatný šampionát mu až tak nevyšiel.

Myslím si, že každý športovec má v kariére lepšie, či slabšie chvíľky. Podobne ako v politike (úsmev). Tento rok si priniesol na šampionát skvelú formu z play off v českej extralige, kde pomohol vybojovať Třincu majstrovský titul. Srší istotou a sebavedomím.

Myslím si, že každý športovec má v kariére lepšie, či slabšie chvíľky.

Jedným z pozitívnych prekvapení je aj Martin Pospíšil z Calgary Flames. Ako vnímate jeho pôsobenie?

Martin je mladý hráč, na ktorom vidno výborný progres. Je silný, ale aj dostatočne obratný a technicky zdatný. Je vidieť, že pôsobením v NHL nabral mnoho skúseností.

Jednotkou je Samuel Hlavaj. Ako sa zatiaľ pozeráte na jeho výkony?

Predvádza fantastické výkony, ktoré držia náš tím neraz nad vodou. Jeho istota v bráne pomáha celému tímu aj v tých najťažších chvíľach. Napriek mladému veku je už teraz jedným z najlepších brankárov majstrovstiev.

Ako tipujete celkové umiestnenie Slovákov a koho tipujete na majstrov sveta?

Pekné by bolo prebojovať sa zo skupiny do vyraďovacích bojov, teda do štvrťfinále. Potom je to už o jednom zápase a tam je možné všetko. Na titul tipujem Švédov, ktorý majú podľa mňa na šampionáte najsilnejší tím. Ale uvidíme, nechajme sa prekvapiť.

(alb), foto ilustr. unsplash.com

Similar Posts