Hlavaj má reálnu šancu na NHL, myslí si Richard Sulík

author
2 minutes, 55 seconds Read

O prebiehajúcich majstrovstvách sveta v hokeji v Prahe a Ostrave sme sa rozprávali s bývalým predsedom parlamentu, bývalým vicepremiérom a ministrom hospodárstva a expredsedom strany Sloboda a Solidarita Richardom Sulíkom.

 

Ako hodnotíte prebiehajúce MS v hokeji? Čo vás na nich najviac zaskočilo?

Postúpili sme do štvrťfinále, to je veľmi pozitívne. Už toto beriem ako úspech a dôvod byť na chlapcov hrdí. Nepovedal by som, že zaskočilo, ale všimol som si dominancia Švédov, ktorí zatiaľ vyhrali, čo sa dalo.

Slovenskí hokejisti síce nezačali dobre, ale potom prišla séria víťazstiev. Čo vám najviac imponuje na hre Slovákov a čo vám v nej naopak chýba?

Konečne máme viac vyrovnaných útokov. Tentoraz sa nespoliehame len na prvý útok. Verím, že práve v štvrťfinálovom zápase, tom najdôležitejšom, sa práve prvý útok ukáže v plnej paráde.
Konečne máme viac vyrovnaných útokov.

Výhra nad USA, keď sme vyhrávali už 4:1, ale Američania dokázali vyrovnať a vyhrali sme až v predĺžení, vo vás zanechala aké dojmy?

Škoda, že sme nevyhrali v riadnom hracom čase. Hlavne prvé dve tretiny však chlapci hrali fantasticky. Akákoľvek výhra nad USA je veľký úspech.

Zaujali aj individuálne štatistiky Slovákov. Kto vás v tomto najviac potešil a kto sklamal?

Prekvvapil ma Libor Hudáček, na ktorom je vidieť, že mu prospelo české play-off, kde právom vybojoval titul majstra. Pochvalu si zaslúži aj Martin Pospíšil, ktorý počas prvých zápasov ťahal celé mužstvo. Nikto ma nesklamal, a ako som už spomínal, verím, že prvý útok sa ešte len predvedie. Samozrejme nesmiem zabudnúť na Sama Hlavaja, ktorý v nladom veku ukazuje, že má reálnu šancu na NHL.
Pochvalu si zaslúži aj Martin Pospíšil, ktorý počas prvých zápasov ťahal celé mužstvo.

Náš tím ťahajú Libor Hudáček, ktorý je aktuálne druhým najproduktívnejším hráčom. Čo sa stalo v jeho prístupe, že to teraz funguje? Lebo ten ostatný šampionát mu až tak nevyšiel.

Je pravda, že nevyšiel, ale ako som spomínal, mohla pomôcť účasť na českom play-off. Buďme len radi.

Jedným z pozitívnych prekvapení je aj Martin Pospíšil z Calgary Flames. Ako vnímate jeho pôsobenie?

V prvých zápasoch ťahal celý tím. Útok s Kelemenom a Regendom mu sedí. Veľká škoda, že sa zranil a zdá sa, že už nenastúpi.

Jednotkou je Samuel Hlavaj. Ako sa zatiaľ pozeráte na jeho výkony? 

Napriek mladému veku má veľký potenciál. V každom zápase nás podržal a tipujem mu úspešnú hokejovú budúcnosť.
Ako tipujete celkové umiestnenie Slovákov a koho tipujete na majstrov sveta?
Zatiaľ to vyzerá na Švédov, aj keď vždy si v záverečnej fáze treba dávať pozor na Kanadu a USA, ktorí neskutočne pridajú až od štvrťfinále. Netreba zabudnúť ani na domácich Čechov a Švajčiarov. Najradšej by som bol, keby boli prekvapením šampionátu naši a dostali by šancu zabojovať o medailu.
(alb), foto ilustr. archív Richarda Sulíka

Similar Posts