Kategórie

DRUCKER: NIE SOM PRESVEDČENÝ, ŽE POTREBUJEME 14 BOJOVÝCH STÍHAČIEK

Exminister zdravotníctva a exminister vnútra Tomáš Drucker si nenechal servítku na ústach a prekvapil názorom, že 14 bojových stíhačiek nepotrebujeme. Považuje však za dôležité, aby sa plnili záväzky aj v rámci NATO.

„Nie som presvedčený, že potrebujeme 14 bojových stíhačiek,“ povedal predseda strany Dobrá voľba v relácii RTVS O 5 minút 12. „To je ako keby matka nakúpila avokádo, plnú chladničku by ho mala, ale nekúpila by maslo a chlieb,“ dodal.

To je ako keby matka nakúpila avokádo, plnú chladničku by ho mala, ale nekúpila by maslo a chlieb.

Jedným z diskutujúcich bol aj predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba, ktorý spomenul aj tragédiu v Prešove, kde na Mukačevskej ulici 6. 12. vybuchol plyn. „My kupujeme 14 bojových stíhačiek, každá jedna stála 120 miliónov eur. Hasiči nemajú techniku, ľudia horia v Prešove. Najprv predsa musíme dať na potreby našich ľudí. A vzdušný priestor sa dá chrániť aj inak,“ povedal Kotleba. (alb)

Zdroj RTVS O 5 minút 12, 8. 12. 2019

1 thought on “DRUCKER: NIE SOM PRESVEDČENÝ, ŽE POTREBUJEME 14 BOJOVÝCH STÍHAČIEK

  1. Ja si myslím, že je to pravda, myslím si, že zložky silové, hlavne armáda mali podstatne pružnejšie zareagovať, bolo to na môj vkus dosť pomalé, hlavne od armády, pravdepodobne už nemajú tie aily a prostriedky akpo mali, mám na to ako svoj názor a myslí, si , že silové zložky armáýdy v tom čase ked trebalo čo najviac pomocť jednoducho zlyhali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.