BARTÁNUSA POTEŠIL VÝKON BANSKOBYSTRICKÝCH HOKEJISTOV V LIGE MAJSTROV PROTI ŠVÉDSKEMU FÄRJESTADU

author
1 minute, 46 seconds Read

Boli toho plné noviny, keď sa vedenie majstrovskej Banskej Bystrice vyjadrilo, že nenastúpi na nový ročník CHL. Ale nakoniec si to klub spod Urpína, ktorý v predchádzajúcu sezónu zavŕšil majstrovský hetrik a v Lige majstrov hrá. Súpermi trojnásobných slovenských šampiónov sú Red Bull Mníchov, Ambri Piotta a Färjestad Karlstad.

Po tom, ako v prvom zápase vo Švédsku Banskobystričania vysoko prehrali, sa na domácej odvete ukázali, že vedia zahodiť takéto výsledky za hlavu. S výborným švédskym tímom držali krok, bojovali, súper musel celý zápas doťahovať skóre. Z výkonu sa tešil aj Marek Bartánus, ktorý má túto sezónu „áčko“ na drese. Podľa neho boli kľúčovými aj prvé minúty duelu. „Tak, samozrejme, hovorili sme si, že musíme zachytiť úvod zápasu a podarilo sa nám streliť prvý gól, čo bolo pre nás veľmi dôležité. Od toho sme sa odrazili,“ povedal s tým, že veľmi pomohol aj strážca banskobystrickej svätyne. „Vďaka výbornému výkonu nášho brankára Beskorowanyho sa nám ten vyrovnaný stav podarilo držať skoro celý zápas.“

Myslím, že takýto zápas, proti takému silnému súperovi, akým je Färjestad, sa pre nás veľmi cení.

Zverenci Dana Cemana nedokázali udržať vedenie 3:2, v závere Färjestad vyrovnal a nasledovalo predĺženie. To, ako sa v klišé-terminológii hovorí, je lotériou. Bartánus je však presvedčený, že výborné výkony v takýchto ťažkých zápasov sú výbornou vizitkou pre Baranov. „Nakoniec sme až v predĺžení padli, takže ja si myslím, že takýto zápas, proti takému silnému súperovi, akým je Färjestad, sa pre nás veľmi cení,“ uzavrel bývalý hráč Slovana Bratislava, Košíc či pražskej Sparty. (alb), foto autor