S favorizovaným súperom hráme na domácich ME dobre, po prvom polčase prehrávame iba 11:15

author
1 minute, 9 seconds Read

Na domácich ME v hádzanej mužov, ktorí naši hádzanári hrajú v Košiciach, sa v prvý deň stretli s favoritmi na titul majstrov Európy – Nórmi. A hoci sa to príliš neočakávalo, keď aj bookmakeri dávali kurz na Nórov tesne nad číslom jeden, tak vyzeralo to v prvom polčase nie až tak dominantne pre favoritov.

Prvý polčas sme prehrali iba 11:15, dlho sme viedli a bola aj remíza 8:8, potom sa Nóri rozbehli. Tomáš Urban bol najlepším 6-gólovým strelcom Slovákov v prvom polčase. „Držíme krok s Nórmi, je to veľmi dôležité,“ povedal v rozhovore pre RTVS ŠPORT v polčasovej prestávke. „Niečo nám nepadlo, chvíľku sme sa hľadali, ale aj tak si myslím, že ten úvod nebol zlý,“ opísal zatiaľ náš najlepší strelec najmä úsek hry za stavu 8:8, keď Slováci dostali 4 góly za sebou. Urban sa teší, že tu môžu byť ľudia a povzbudzovať, aj keď to príliš necítiť, v hľadisku je maximum 25 percent hľadiska. „Keď budeme naháňať výsledok, budeme splašení, stratíme loptu,“ povedal expretr Martin Lipták v polčasovej prestávke. ME sa začali 13. 1. a spoluorganizujú ich Slovensko s Maďarskom. (alb), zdroj RTVS ŠPORT