RIZIKÁ CELOPLOŠNÉHO TESTOVANIA SÚ VYŠŠIE AKO PRÍNOSY, POVEDALA HOVORKYŇA BSK

RIZIKÁ CELOPLOŠNÉHO TESTOVANIA SÚ VYŠŠIE AKO PRÍNOSY, POVEDALA HOVORKYŇA BSK

Členom Pandemickej komisie je aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja, ako aj ďalší predsedovia. Preto sme sa aj jednotlivých samosprávnych krajov pýtali, aký je ich postoj k stále aktuálne prebiehajúcemu celoplošnému testovaniu na COVID-19. Ako prvý reagoval Bratislavský samosprávny kraj.

„Dlhodobo tvrdíme, že testovanie sa malo robiť len tam, kde je to potrebné a určite nie celoplošne,“ povedala hovorkyňa BSK Lucia Forman s tým, že „riziká celoplošného testovania sú vyššie ako prínosy“.

Dlhodobo tvrdíme, že testovanie sa malo robiť len tam, kde je to potrebné a určite nie celoplošne.

Hovorkyňa BSK zároveň dodala, že za dôležité v boji s koronavírusom považujú vakcináciu. „Aktuálne sa sústreďujeme na očkovanie, pretože v tom vidíme zmysel a pomyslené svetlo na konci tunela. Očkovanie aktuálne predstavuje jedinú cestu ako s koronavírusom bojovať a môže nám pomôcť vrátiť sa späť k bežnému životu, ku slobode,“ doplnila s dôvetkom, že to je závislé aj od percenta zaočkovanosti medzi obyvateľmi.

Kraj sa snaži byť v tejto oblasti aktívny. „Preto sme zriadili Veľkokapacitné očkovacie centrum v priestoroch Národného futbalového štadióna a zároveň BSK očkuje aj v Poliklinike Karlova Ves. Spolu sme za osem týždňov zaočkovali už takmer 41000 ľudí,“ prezradila s tým, že číslo bude stále rásť. „Denne vieme zaočkovať 3500 ľudí, ale sme schopní dosiahnuť očkovaciu kapacitu aj 5-tisíc ľudí denne a približne 25-tisíc ľudí týždenne,“ uzavrela Lucia Forman, hovorkyňa BSK. Michal Albert, foto autor