Kategórie

Trnava si titul zaslúži, myslí si Dušan Tittel

Na futbal nezanevrel ani počas pôsobenia v Národnej rade SR. Každodenne ho sleduje, a to nielen z pozície športového riaditeľa MFK Ružomberok. Sleduje Ligu majstrov a Európsku ligu, dennodenne futbale premýšľa, navštevuje zápasy najvyššej slovenskej súťaže. Pre svoju veľkú lásku, ktorou futbal rozhodne je, tak žije každý deň. O majstrovských ambíciách Trnavy, o smole Slovákov v Škótsku či o blížiacich sa Majstrovstvách sveta v Rusku, na ktoré sa už teší, sme sa rozprávali s DUŠANOM TITTELOM, bývalým futbalovým reprezentantom, bývalým hráčom Slovana Bratislava či Spartaka Trnava.

Čo sa týka futbalu, tak nakoľko to ešte možno stíhate sledovať a ktorému mužstvu fandíte z tých svetových, keďže pri slovenských je to asi jasné.
Futbal samozrejme stále aktívne sledujem. Futbal je celoživotná láska. Takže páči sa mi v tej každej podobe, či už to bolo aktívne ako hráč, alebo neskôr ako tréner a funkcionár. Samozrejme rád si futbal pozriem aj ako fanúšik, a nielen na zápase domácich, trebárs na Slovensku, či už vo Fortuna lige, alebo v nižších súťažiach, takisto aj zápasy Európskej ligy, Champions league. A čoskoro nás čaká finálový turnaj Majstrovstiev sveta v Rusku, takže teším sa, ako budeme sledovať tie vrcholné podujatia a, samozrejme, škoda, že našim chlapcom sa nepodarilo postúpiť na to vrcholné podujatie, lebo chýbalo naozaj málo a možno keby sme nedostali ten gól v poslednej minúte v tom Škótsku, tak mohlo to byť aj za našej účasti. Futbal aktívne sledujem aj z pozície športového riaditeľa v Ružomberku, takže to dianie, či už v mládežníckom futbale, alebo, samozrejme, tej najvyššej Fortuna ligy, a takisto aj reprezentácií, by som povedal, dennodenne sledujem.

 

Možno tie výkony neboli úplne najfutbalovejšie a Trnava nepredvádzala krásnu hru, ale musím povedať, že tréner tam priviedol naozaj veľmi dobrý štýl, sú účeloví, vyhrávajú zápasy.

 

Ako to vidíte a predpovedáte vo Fortuna lige. Už si to tá Trnava ustráži a získa ten titul po x rokoch?
Trnava urobila veľmi dôležitý krok minulý týždeň, keď zvládla zápas so Slovanom, vyhrala a ustrážila si ten náskok, momentálne má deväť bodový náskok pred Dunajskou Stredou a desať pred Slovanom. Myslím si, že za tie výkony, ktoré podáva celý rok, si ten titul zaslúži. Možno tie výkony neboli úplne najfutbalovejšie, a Trnava nepredvádzala krásnu hru, ale musím povedať, že tréner tam priviedol naozaj veľmi dobrý štýl, sú účeloví, vyhrávajú zápasy. Myslím si, že po veľa veľa rokoch, keď tá Trnava nezískala titul, si ten titul Trnava zaslúži. Samozrejme, ešte do konca je posledných šesť zápasov a bude veľmi dôležité, aby tie zápasy zvládla. Ale majú to našliapnuté dobre a keď sa im bude dariť tak, ako doteraz, tak myslím si, že v Trnave môžu 19. mája, keď sa končí ročník Fortuna ligy, oslavovať.
(alb), foto autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *