Pocity sú úžasné, pretože naozaj vyhrávať za sebou nie je jednoduché, povedala Vlhová

Pocity sú úžasné, pretože naozaj vyhrávať za sebou nie je jednoduché, povedala Vlhová

Už tretíkrát za sebou dokázala Petra Vlhová získať titul Snežnej kráľovnej. A cíti, že pred olympijskými hrami v Pekingu má veľké sebavedomie.

 

Aktuálna držiteľka veľkého glóbusu a teda úradujúca najlepšia lyžiarka sveta uznala, že záhrebská výhra ju poriadne unavila. „Pocity sú úžasné, pretože naozaj vyhrávať za sebou nie je jednoduché,“ povedala v rozhovore pre JOJ ŠPORT tesne po odjazdení druhého kola Petra Vlhová a priznala, že deň ju značne unavil. „Takže som trošku unavená, ale veľmi sa teším, že som opäť dokázala zvíťaziť,“ vysvetlila rodáčka z Liptovského Mikuláša.

Takže som trošku unavená.

V Chorvátsku proti pretekárkam hral aj vietor. „Snažila som sa to neriešiť, ale mám pocit, že fúkalo ešte viacej ako to prvé kolo,“ zdôraznila s tým, že vietor cítila priamo na hrudi. „Bol to naozaj boj, lebo mala som informácie od trénerov, že na čo si mám dať pozor a na tie hlavné pasáže som si dala pozor,“ uzavrela  s tým, že hoci urobila aj chyby, stačilo to na výhru. Vlhová sa tak môže tešiť z unikátneho pocitu, že trikrát za sebou dokázala získať túto symbolickú kráľovskú korunu.

 (alb), zdroj JOJ ŠPORT, foto ilustračné print screen JOJ ŠPORT

Pozrite si aj čánok o sebavedomí Vlhovej po záhrebskom trumfe.