KEBY IŠIEL NA OLYMPIÁDU DO JAPONSKA, URČITE BY SI NASPÄŤ DONIESOL AJ NIEČO SAMURAJSKÉ

KEBY IŠIEL NA OLYMPIÁDU DO JAPONSKA, URČITE BY SI NASPÄŤ DONIESOL AJ NIEČO SAMURAJSKÉ

Väčšina športových priaznivcov, ktorí sa už tešia na blížiace sa olympijské hry v japonskej metropole je presvedčených, že aj keď sa na ňu nedostanú osobne, je vzhľadom ku korona-kríze veľkým šťastím, že vôbec prebehnú. Ktoré športy bude sledovať KAROL FAKO ml., od ktorých športovcov reprezentujúcich Slovensko očakáva medailu a aké suveníry okrem  samurajskej pamiatky by si vzal? Ak by, samozrejme, bola iná situácia a do krajiny nindžov, samurajov, gejší či sakúr by sa dostal. KAROL FAKO ml.
Štartujú olympijské hry v Tokiu. Na čo z nich sa najviac tešíte?
Že sa vôbec budu konať a bude sa dať pozerať na svetových športovcov, ktorí sú na vrchole svojej výkonnosti. Samozrejme nesmiem zabudnúť na zahajovací ceremoniál. (Úsmev).
Že sa vôbec budu konať a bude sa dať pozerať na svetových športovcov.
Ktoré športy budete sledovať a na výkony ktorých športovcov sa zameriate?
Budem sa snažiť sledovať čo najviac, keďže je tam zastúpených veľa športov.
Ak by bola klasická situácia a mohlo sa cestovať, išli by ste do Tokia? A aký suvenír by ste si z krajiny gejší, samurajov či nindžov priniesli?
Rad by som šiel predsa len atmosféra na takto významných podujatiach je úplne očarujúca a energizujúca. Čo sa týka suvenírov asi by som si priniesol tri, a to poznanie ich kultúry, tradícií, mentality a ku tomu by som prijal suvenír, ktorý by bol samurajský a určite magnetku.
Od ktorých našich športovcov očakávate medailu?
Každému nášmu reprezentantovi držím palce aby uspeli čo najlepšie a každý jeden mohol siahnuť na medaile. Verím, že ak pôjdu na svoje maximum, tak úspech sa dostaví.
Michal Albert, foto ilustracna unsplash.com a Michal Albert