Kategórie

RAFAŁ TRZASKOWSKI JE PRESVEDČENÝ, ŽE VYHRÁ: UŽ NÁS NIKTO NEUSPÍ

Podpredseda poľskej opozičnej strany Občianska platforma a primátor Varšavy Rafał Trzaskowski sa v hlavnom meste prihovoril sympatizantom čakajúcim na výsledky. Podľa exit poolu, ktorý bol prezentovaný v hneď po uzatvorenia volebných miestností, vyhral tesne Andrzej Duda. Trzaskowski však stále hovorí, že treba čakať a je presvedčený o svojom víťazstve.

Vo varšavskom parku fontán Trzaskowski povedal: „Hovorili sme o tom, že je blízko. Je blízko. Ale som absolútne presvedčený, že zvíťazíme. Stačí len spočítať hlasy. Som absolútne presvedčený, že keď zrátame hlas za hlasom, tak vyhráme. Určite,“ povedal primátor poľskej metropoly s tým, že pred dvomi mesiacmi to všetko vyzeralo ako hotová vec.

Som absolútne presvedčený, že keď zrátame hlas za hlasom, tak vyhráme. Určite.

Teší sa, že ide o veľké množstvo ľudí. „Ale našťastie sa zobudili všetci,“ povedal Trzaskowski s tým, že Poľky a Poliaci po celom svete 12. júna 2020 dali Poľsku nádej. Že bude Poľskom usmiatym, Poľskom, kde najdôležitejším bude zdravý rozum. „Už sme vyhrali bez ohľadu na to, aký bude výsledok,“ dodal s tým, že ďakuje všetkým, ktorí sa do volieb zapojili, všetkým, ktorí kampaňovali, všetkým, ktorí volili. „Bez vás by sme neboli tu, kde sme. A chcem vám povedať, že to je len začiatok,“ doplnil s tým, že tento efekt zobudenia sa nestratí. Trzaskowski dodal, že chce, aby sa vláde pozerali na ruky a zabezpečovali rovnováhu. K tomu je potrebné vyhrať. A Trzaskowski verí, že noc rozhodne a štatistická chyba sa v exit poole preukáže. Podpredseda Občianskej platformy dodal, že kým Andrzej Duda mal za sebou obrovský propagandistický aparát, jemu sa podarilo dostať takto ďaleko bez obrovskej propagandy. Za kandidátom opozície zase stálo veľké množstvo médií. Trzaskowski sa teší, že sa vďaka prezidentským voľbám podarilo ľuďom rozprávať medzi sebou, pozerať s odvahou na budúcnosť a myslieť na to, ako hovoriť o problémoch a nachádzať ich riešenia. „Len začíname. Som presvedčený, že zmeníme Poľsko. Keď sme sa raz zobudili, už nás nikto neuspí,“ uzavrel Trzaskowski.

Andrzej Duda pozval svojho rivala do prezidentského paláca na dnes o 23. hodine. Trzaskowski na twitteri poďakoval za pozvanie, ale avizoval, že nepríde, keďže toto je čas, ktorý má tráviť so svojou rodinou. (alb), zdroj TVP., foto FB: R. Trzaskowskeho.