KĽÚČ OD…

FIDEL CASTRO MILOVAL BIO, ZAUJÍMALO HO KRÍŽENIE EURÓPSKYCH KRÁV A S MILENKAMI SA ÚDAJNE STRETÁVAL RITUÁLNE

Na pultoch kníhkupectiev je od roku 2017 kniha od autorov Juan Reinaldo Sánchez a Axel Gyldén – Skrytý život Fidela Castra. Ide o svedectvo jeho osobného strážcu. V knihe sa okrem iného dozviete, že Fidel vlastnil „utajený rajský ostrov, kam sa vydával na palube svojej súkromnej jachty a kde sa s obľubou venoval podmorskému rybolovu“.

Recenzia na stránke alza.cz opisuje aj to, že Castro spával s pištoľou na dosah ruky, alebo chodil všade so svojimi ochutnávačmi. „Neurobil ani krok bez svojho ochutnávača a dvoch darcov krvi svojej krvnej skupiny.“ Castro sa zároveň zaujímal o zaujímavú tému – kríženie európskych kráv. „Kto vie, že je otcom takmer desiatky detí narodených z piatich zväzkov, že mal od roku 1961 jednu oficiálnu manželku a s milenkami sa stretával formou jedinečného rituálu? – pýta sa recenzia na stránke alza.cz. V knihe sa okrem iného dozviete, že spolupracoval s baskickou separatistickou organizáciou ETA a mal kontakty aj s Muammarom Kaddáfím. O tomto všetkom vydal v knihe svedectvo Juan Reinaldo Sánchez, ktorý bol osobným strážcom Castra. Neskôr sa dostal do väzenia, lebo bol „pobúrený procesom, ktorého pozadie poznal dobre, a z dôvodu vnútornej nezhody so ´šéfom´ sa rozhodol požiadať o odchod do výslužby. Za svoju opovážlivosť však bol uvrhnutý do väzenia. Tam v odporne páchnucej kobke plnej švábov, dáva sám sebe prísľub, že odhalí svetu Fidelovu odvrátenú tvár,“ dodáva recenzia s tým, že ide o prvú knihu, vďaka ktorej sa nám podarí nahliadnuť do súkromia už nebohého kubánskeho vodcu.

Zdroj a foto: https://www.alza.cz/media/skryty-zivot-fidela-castra-d5211153.htm?kampan=adpla-me_produkty_k-naucne-a-odborne_ostatni 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.