Toto je nový predseda Hlas-u. A toto mu odkázala Dolinková

author
1 minute, 42 seconds Read

Za nového predsedu strany Hlas-SD bol zvolený Matúš Šutaj-Eštok. Rozhodli o tom delegáti snemu strany v Košiciach. Zvolený prezident Peter Pellegrini sa vzdal pozície predsedu strany a odporučil delegátom voliť ministra vnútra. A ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková po zvolení odkázala Pellegrinimu, Šutajovi-Eštojovi a Tomášovi Druckerovi toto:

„Pán prezident, Peter Pellegrini, ďakujeme Ti za náročnú a obetavú prácu v strane HLAS – sociálna demokracia. Nasadenie a odhodlanie Petra Pellegriniho nás najskôr priviedlo k skvelému výsledku v komunálnych voľbách, následne v parlamentných voľbách a o pár mesiacov neskôr si ho ľudia v prezidentských voľbách jasne zvolili za pána prezidenta, ktorý je naozaj prezidentom všetkých ľudí. Skutočného politika s veľkým P – Prezidenta Petra Pellegriniho,“ napísala Dolinková na sociálnej sieti s tým, že je hrdá na to, čo Pellegrini doniesol strane a Slovensku. „Nech sa Ti vo výkone mandátu v prezidentskom paláci darí. Viem, že krajina bude pod Tvojím vedením v tých najlepších rukách,“ doplnila šéfka rezortu zdravotníctva s tým, že novému predsedovi Šutajovi-Eštokovi želá to najlepšie. „Srdečne gratulujem novému predsedovi strany. Je to skúsený manažér a politik. Strana HLAS bude pod jeho vedením suverénne pokračovať v budovaní lepšieho, pokojnejšieho a bezpečnejšieho Slovenska pre každého občana,“ doplnila Zuzana Dolinková s dovetkom, že veľa síl v novej etape želá aj Tomášovi Druckerovi, ktorého delegáti zvolili za podpredsedu.

„Naša práca nekončí, práve naopak, začíname novú etapu plnú výziev a príležitostí, ktorými sme pripravení robiť Slovensko silnejším a spravodlivejším miestom pre lepší život ľudí,“ uzavrela Zuzana Dolinková. (alb), zdroj FB Zuzana Dolinková, foto ilustr. FB Zuzany Dolinkovej a Matúša Šutaja Eštoka.

 

Similar Posts