Libor Hudáček a Martin Pospíšil sú jednoducho skúsení hráči, hovorí Igor Sojka

author
2 minutes, 17 seconds Read

Počas prebiehajúcich MS v ľadovom hokeji sa o tomto šampionáte v Prahe a Ostrave rozprávame s osobnosťami a fanúšikmi, ako zatiaľ hodnotia naše pôsobenie. Rozprávali sms sa aj s Igorom Sojkom, krorý pôsobí ako Ústredný tajomník KSS a v minulosti bol aj futbalovým rozhodcom.

Ako hodnotíte prebiehajúce MS v hokeji? Čo vás na nich najviac zaskočilo?

Nehodnotím tento turnaj, ako majstrovstvá sveta, lebo tam chýbajú dve mužstvá. MS v hokeji nie sú a nemôžu byť svetovým šampionátom bez mužstva Ruskej federácie a Bieloruska.
Najviac ma zaskočilo, aj keď som to očakával, že podľa môjho názoru rozhodcovia nerozhodujú objektívne.
MS v hokeji nie sú a nemôžu byť svetovým šampionátom bez mužstva Ruskej federácie a Bieloruska.

Slovenskí hokejisti síce nezačali dobre, ale potom prišla séria víťazstiev. Čo vám najviac imponuje na hre Slovákov a čo vám v nej naopak chýba?

Slovenskí chalani nehrajú zle, ale zdá sa mi, že majú dosť hluchých minút v každom zápase.
Chalani vedia zatlačiť každého súpera, ale majú slabé využívanie presiloviek a zdá sa mi, akoby sme málo vyhrávali vhadzovania.

Výhra nad USA, keď sme vyhrávali už 4:1, ale Američania dokázali vyrovnať a vyhrali sme až v predĺžení, vo vás zanechala aké dojmy?

Prvé dve tretiny boli úžasné, ale v tretej tretine prestali rozhodcovia trestať fauly hráčov USA.
Vlastne, pri treťom a štvrtom góle, ktoré sme dostali, došlo k podrazeniu, resp. nedovolenému bráneniu, ktoré rozhodcovia pustili a hneď z protiútoku sme inkasovali.
Keď sa mám priznať, tak po prípravnom zápase s USA pred „MS“ som nečakal ani bod.

Zaujali aj individuálne štatistiky Slovákov. Kto vás v tomto najviac potešil a kto sklamal?

Hokej je kolektívny šport a štatistika je nepodstatným ukazateľom.
Keď hrá mužstvo dobre a vyhráva, tak to fanúšikov teší.

Náš tím ťahajú Libor Hudáček, ktorý je aktuálne druhým najproduktívnejším hráčom. Čo sa stalo v jeho prístupe, že to teraz funguje? Lebo ten ostatný šampionát mu až tak nevyšiel.