Živé už nevoňajú tak, ako za môjho detstva, hovorí o vianočných stromčekoch vnuk legendy československého hokeja

author
1 minute, 35 seconds Read

O blížiacich sa najkrajších sviatkoch roka sme sa rozprávali s vnukom legendy československého hokeja a Slovana Bratislava Karolom Fakom. Karol Fako najmladší sa priznal, že sa teší na takmer všetky vianočné rozprávky v televízii. Taktiež prezradil, aký stromček preferuje a kto ho bežne v ich rodine zdobí.

 

Ako prebieha vaša príprava na Vianoce v tomto čase? Máte už kúpené všetky vianočné darčeky?

Ale kdeže, ešte žiadne darčeky, tie prídu na rad asi týždeň pred Vianocami. (Úsmev)

Rozhodli ste sa už, či budete mať živý, alebo umelý stromček? Kde si plánujete zohnať vianočný stromček?

No toto ešte nemáme doma uzatvorené, pretože živé už nevoňajú tak, ako za môjho detstva a bojím sa, že rýchlo opadá, ale ja osobne by som prijal živý.

Ako ho zvyknete zdobiť? Využívate viac rôzne ozdoby, ktoré sa dajú kúpiť, alebo využívate aj kus vlastnej kreativity, prípadne kreativity členov rodiny?

Priznám sa ozdobovanie má na starosti moja priateľka, ja som v tom ľavý ako šabľa, ale pomáham jej, to je jasné. Nezavádzam.

V čom by ste si želali, aby boli tieto Vianoce iné? V čom plánujete, že budú jedinečné? Plánujete možno zavedenie niečoho nového, čo ste predtým na Vianoce nerealizovali?

Celkom by som prijal aby boli biele, myslím, že nikomu neuškodí trosku snehu. Nebudeme nič nové pôjdeme v tradičnom duchu, po večeri zájdeme k rodičom a potom už len rozprávky a oddych.

Na ktoré vianočné rozprávky sa najviac tešíte a určite si ich nenecháte ujsť?

Priznám sa, že okrem Mrazika sa teším na všetky.

(alb), foto ilustr. Michal Albert

Similar Posts