Matovič spôsobil veľmi vážny problém, tvrdí Sulík. Matovič so Sulíkom si opäť povedali tvrdé odkazy, v koalícii to opäť vrie

author
2 minutes, 45 seconds Read

A dôvodom ďalších urážok a vzájomných obviňovaní je prelomenie prezidentkinho veta a schválenie pomoci rodinám. Matovič sa podľa Sulíka má tešiť, že mu to vyšlo a nie hneď urážať jeho stranu SaS. A Matovič obviňuje Sulíka, že na nich to s povalením vlády vždy prichádza približne po roku vlády.

„Naozaj ma mrzí prístup strany SaS, naozaj mi to dlhodobo pripadá, že oni si stále hľadajú zámienku len ako dosiahnuť predčasné voľby, a čím skôr sa pobratať s Pellegrinim v budúcej vláde,“ povedal minister financií Igor Matovič s tým, že toto však môže viesť k opačnému efektu a pomôže to Ficovi, Pellegrinimu s Mazurekom v budúcej vláde. Matovič dostal aj otázku, ako chcú spoločne vládnuť. Na koaličných radách môžu chýbať až dve strany.
„My sa správame zodpovedne, na koaličné rady chodíme, netrucujeme, hádžeme sa o zem, predkladáme návrhy, ale o riešení pomoci rodinám, o pomoci učiteľom, zdravotníkom, len teda SaS stále vetuje, vetuje, vetuje. Veľmi ťažko sa funguje s takýmto partnerom,“ povedal s dôvetkom, že mu to pripomína obdobie pred jedenástimi rokmi. „Jednoducho na nich to dôjde vždy, po roku vo vláde, či to bolo Radičovej, museli ju položiť, po roku Matovičovej, museli ju položiť, teraz uplynul rok aj niečo Hegerovej vlády, zrejme to opäť na nich došlo,“ doplnil Igor
Matovič, ale pridáva aj dôveru, že cez leto sa to nejako utrasie a vzťahy sa zlepšia. Najnovšie však povedal, že SaS sa v hlasovaní spojila s Republikou.

 

Matovič podľa Sulíka klame
Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka sa práve Matovič snaží vyštvať SaS zo koalície. „Namiesto toho, aby sa dnes tešil, že presadil čo chcel, opäť o SaS a mne osobne hrubo klamal. „Nie je pravda, že sme sa spolčili s opozíciou a nie je ani pravda, že sme s opozíciou rokovali,“ povedal minister hospodárstva s tým, že Matovič ku klamstvám pridal aj útoky a urážky na SaS i neho samotného. „Práve kvôli týmto klamstvám, útokom, urážkam, sme sa prestali zúčastňovať koaličných rád a po nejakej relatívne krátkej dobe, pred dvomi dňami, som prijal pozvanie predsedu parlamentu na večeru, kde sme sa spolu s premiérom rozprávali o ďalšom fungovaní v koalícii,“ doplnil Sulík a dodal, že práve Heger podľa dohody sa pokúsi zastaviť klamstvá a útoky voči SaS. No zatiaľ sa to Hegerovi podľa Sulíka nepodarilo. Vďaka jedinému jednému človeku, teda vďaka Igorovi Matovičovi poštvala naša koalícia proti sebe väčšinu národa,“ dodal s tým, že Matovič aj pomohol rozvrátiť verejné financie.

(alb), zdroj TK Igora Matoviča a TK Richarda Sulíka 22. 6. 2022, foto print screen TV Markíza

Similar Posts