Čaputová končí. Dnes oznámila takýto krok

author
1 minute, 59 seconds Read

Prezidentka Zuzana Čaputová bude na čele Slovenskej republiky posledný rok. V ďalších prezidentských voľbách už nebude kandidovať.

Povedala, že takéto vyhlásenie je jedno z jej najvážnejších. „Mám za sebou štyri profesijne aj ľudsky najťažšie roky môjho života a čaká ma piaty, ktorý zrejme nebude o nič ľahší,“ napísala na sociálnej sieti.l s tým, že ostatné roky boli krízové.

„Vykonávala som mandát so štyrmi vládami za štyri roky a na jeseň vymenujem piatu,“ zdôraznila s tým, že si váži dôveru občanov. Je to pre ňu záväzok a uvedomuje si ho. Ostatné roky však jej popularita klesla.

„Nesklamať ju však znamená robiť túto prácu s plným nasadením a silami. Inak by sa mohlo stať, že prezidentský post bude slúžiť mne a nie ja jemu a krajine.

Pred oznámením tohto svojho rozhodnutia som musela odhadnúť svoje sily na ďalších, oddnes, potenciálne šesť rokov. A po veľmi poctivom zvažovaní dnes viem, že by tých síl na ďalší mandát nebolo dosť,“ napísala s tým, že teraz dokončí posledný rok vo funkcii prezidentky SR.

„Čo som vám pred štyrmi rokmi sľúbila teda dokončením svojho mandátu splním. Aj naďalej sa budem snažiť byť pilierom pokoja, slušnosti, vecnosti a ústavnosti. Mrzí ma pritom, ak sklamem tých, ktorí očakávali aj moju opätovnú kandidatúru,“ dodala s tým, že náš osud nemôže stáť len na jedinom človeku.

„Múdri a empatickí ľudia s dostatkom energie viesť Slovensko kandidovali v komunálnych voľbách, kandidujú v parlamentných voľbách a nie je dôvod, aby tak nebolo aj vo voľbách prezidentských.

Samozrejme pár slov tohto vyhlásenia nemôže obsiahnuť všetky najhlbšie dôvody môjho rozhodnutia, medzi ktoré patrí aj ohľad na moju rodinu. Napriek tomu sa uchádzam o vaše pochopenie a dôveru v tom, že som rozhodnutie zvažovala veľmi poctivo a že dôvody preň sú naozaj silné,“ vyjadrila s tým, že toto rozhodnutie sa nemá vykladať ako rezignácia od slušnosti.

Michal Albert, zdroj FB Zuzana Čaputová, foto Michal Albert

Similar Posts