Zrazili sa dva vlaky pri Vrútkach, Strečnu sa vyhnite (FOTO)

author
2 minutes, 54 seconds Read

Na miesto nehody už mieri minister dopravy Andrej Doležal. Polícia SR na facebooku informuje, že ide o zrážku dvoch vlakov a na mieste sú už záchranné zložky. Žiadajú šoférov na Strečne, aby pomohli vytvorením záchrannej uličky. „K nehode došlo na trati v smere zo Žiliny do Vrútok. Rušeň narazil do odstaveného osobného vlaku,“ napísala polícia SR na sociálnej sieti s tým, že najideálnejšie je vyhnúť sa Strečnu. „Cesta 1/18 za Vrútkami je momentálne neprejazdná obojsmerne.“ Polícia prisľúbila ďalšie informácie neskoršie.

Hasičský a záchranný zbor na sociálnej sieti informuje: Hasiči momentálne zasahujú pri železničnej nehode, ktorá sa stala na trati v smere zo Žiliny do Vrútok, okres Martin. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že rušeň narazil do odstaveného osobného vlaku.“

Doplenie 21:44. Ministerstvo zdravotníctva SR ma sociálnej sieti hlási: „Podľa informácií z Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby bolo doteraz hospitalizovaných alebo prevezených na ošetrenie a diagnostiku do nemocníc 26 pacientov,“ informuje rezort zdravotníctva s tým, že na miesto okrem ministra dopravy smeruje aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

„Štátna tajomníčka Lenka Dunajová Družkovská telefonovala s riaditeľmi nemocníc v Martine a Žiline, ktorí potvrdili, že situáciu so zranenými zvládajú a všetkým je poskytovaná potrebná zdravotná starostlivosť. Zároveň aj ona smeruje do nemocnice v Žiline,“ píše rezort zdravotníctva, ktorý rovnako vyzýva na vytvorenie záchranárskej uličky pre zasahujúce záchranné zložky.

Predseda vlády Eduard Heger doplnil na sociálnej sieti, že na miesto nehody ide an minister vnútra Roman Mikulec. „Na miesto železničného nešťastia smerujú ministri vnútra, zdravotníctva aj dopravy, ktorí ma priebežne informujú o situácii,“ napísal s tým, že ďakuje práci záchranných zložiek.

Portál Žilinak píše: „Polícia informuje vodičov, že obchádzková trasa cez Zázrivú a Terchovú je preťažená a stojí sa v kolónach. Vodičov žiada o trpezlivosť.“

Ako informuje televízia TA3, „hovorkyňa Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková uviedla, že na miesto nehody letela posádka záchranárov zo Žiliny a jedného pacienta v kritickom stave previezla do Martina. Následne sa posádka vrátila späť po ďalšieho pacienta“. Policajti vylúčili úmrtie, ako dopĺňa TA3. „K nehode došlo na trati v smere zo Žiliny do Vrútok. Rušeň narazil do odstaveného osobného vlaku. Predbežne môžeme vylúčiť akúkoľvek stratu života v súvislosti s nehodou. Na mieste momentálne zasahujú všetky záchranné zložky. Niekoľko desiatok cestujúcich utrpelo len ľahké zranenia,“ prezradili policajti, na portáli bola táto informácia aj o 22:35. Polícia podľa informácií TA3 informovala o počte štyroch ťažko zranených. A „niekoľko desiatok cestujúcich malo utrpieť ľahké a stredné zranenia“.

Na mieste nehody je už aj prezident HaZZ Pavol Mikulášek, informuje HaZZ.

 

(alb), zdroj FB polícia SR,  FB ministerstva zdravotníctva SR, FB HaZZ, https://www.facebook.com/prezidiumhazz/posts/4560897234025458, TA3, https://www.ta3.com/clanok/237766/foto-na-trati-medzi-varinom-a-vrutkami-sa-zrazili-vlaky-hlasia-desiatky-zranenych, zdroj foto: Polícia Slovenskej republiky a HAZZ

Similar Posts