VO ZVOLENE V ZÁPASE S MICHALOVCAMI BOLA GÓLOVO VÝDATNÁ DRUHÁ TRETINA, ZVERENCI TOMKA VALTONENA VIEDLI 3:2

author
1 minute, 14 seconds Read

Úradujúci majstri Slovenska v ľadovom hokeji HKM Zvolen nastúpil na súboji zlatého a bronzového celku minulej sezóny. Rytieri zo Zvolena sa v prvej tretine zápasu s líškami nepresadili ani po veľkej akcii z 13. minúty, keď sa kapitánovi Pulišovi nepodarioo prekonať Kaarlehta v bránke Michaloviec ani na dva pokusy a hokejisti oboch tímov odchádzali so šatne za nerozhodného stavu 0:0.

V prostrednej časti hru sa však z gólovo nezaujímavého stretnutia zrodil pomerne veľky gólový scenár. Najprv skóre stretnutia otvoril bývalý Michalovčan v drese Zvolena Török a Kaarlehtovi strelil do rohu jeho svätyne. No organizátori na štadióne pod Pustým hradom ešte ani nestihli zahlásiť aktuálny stav stretnutia a už bolo vyrovnané. O 20 sekúnd sa po Törokovi gólovo presadil Fournier, ktorému asistoval Galamboš. Radosť zverencov fínsko-poľského trénera Tomeka Valtonena sa ešte znásobila o necelé dve minuty. Gól vsietil Žitný a bolo 1:2 pre líšky z východu republiky. Divákov fandiacim domácim úradujúcim majstrom potešil vyrovnávajúcim presným zásahom Zvolenčanov Cameranesi, ktorý využil početnú výhodu. Písal sa čas 33:05. No gólovému koncertu v strednej časti hry nebol koniec, Michalovciam sa opäť podarilo dostať do vedenia. Zvolen – Michalovce po druhej tretine 2:3. (alb), foto autor