Čaputová dala odkaz obyvateľom Banskej Štiavnice

author
1 minute, 24 seconds Read

Slávne mesto UNESCO Banskú Štiavnicu navštívila prezidentka Zuzana Čaputová.

„Ďakujem Štiavničanom za veľmi srdečné privítanie, vrátane baníckych tradícií, ktoré reprezentujú toto mesto. Banská Štiavnica má mnohonásobne viac priateľov a obdivovateľov, než stálych obyvateľov. Pretože každý, kto Banskú Štiavnicu hoci len raz navštívil, stal sa vo svojom srdci Štiavničanom,“ napísala na sociálnej sieti s tým, že jej návšteva mesta UNESCO súvisí s požiarom.

„S pani primátorkou, ale aj s reprezentantmi ďalších inštitúcií, ktorých sa požiar týkal, sme sa rozprávali o tom, ako sa darí napĺňať prísľuby bývalej vlády ohľadom pomoci s rekonštrukciou jednotlivých objektov,“ zdôraznila s tým, že pomic prichædxa a Ódorova vláda v tom musí pokračovať.

„Štiavnica síce patrí Štiavničanom, ale je to tak unikátne miesto a mesto na Slovensku, že je povinnosťou štátu v tejto situácii prispieť k obnove. Každá kríza aj tragická udalosť može byť zároveň príležitosťou na nový začiatok. Verím, že aj Banskej Štiavnici sa podarí túto situáciu využiť a posunúť úroveň sanácie, rekonštrukcie, vrátane protipožiarnych opatrení, na novú, vyššiu úroveň,“ prezradila Zuzana Čaputová a vyjadrila vďaku obyvateľom za odvahu a spolupatričnosť, čím „zachránili pred ničivým požiarom cenné exponáty pre nás všetkých a pre ďalšie generácie“. (alb), zdroj a foto FB Zuzana Čaputová

Similar Posts