Hokej je kolektívny šport a musia si pomáhať navzájom, hovorí Karol Fako najmladší

author
2 minutes, 1 second Read

Ešte pred poslednými zápasmi v základnej slupine MS v hokeji v Ostrave sme sa rozprávali s Karolom Fakom najmladším, vnukom hokejovej legendy.

 

Slovenskí hokejisti síce nezačali dobre, ale potom prišla séria víťazstiev. Čo vám najviac imponuje na hre Slovákov a čo vám v nej naopak chýba?

Chýba mi trošku dravosť za pukom od chalanov a pokoj na hokejkách, niekedy je to také odhadzovanie puku. Nemyslím si, že hráme zle, celkový prejav je fajn, len niektoré veci by som očakával lepšie zvládnuté. A samozrejme zlepšiť presnosť strelby.

Výhra nad USA, keď sme vyhrávali už 4:1, ale Američania dokázali vyrovnať a vyhrali sme až v predĺžení, vo vás zanechala aké dojmy?

Úprimne, poslednú tretinu som nevidel, pretože som bol v práci, ale keď poľavíťe proti silnému súperovi, ktorý vie trestať každú chybu, tak, bohužiaľ, stávajú sa aj také veci. Dôležitá je vyhrá, ktorá sa počíta.

Zaujali aj individuálne štatistiky Slovákov. Kto vás v tomto najviac potešil a kto sklamal?

Veľmi ma prekvapil napríklad Hudáček a Pospíšil, dúfam, že im to vydrží. Samozrejme, každý hráč má deň, keď môže ísť na 150% a nedarí sa mu, to sa stáva. Hokej je kolektívny šport a musia si pomáhať navzájom.

Náš tím ťahajú Libor Hudáček, ktorý je aktuálne druhým najproduktívnejším hráčom. Čo sa stalo v jeho prístupe, že to teraz funguje? Lebo ten ostatný šampionát mu až tak nevyšiel.

Toto je skôr otázka na neho, ale som rád, že niečo zmenil a funguje to.

Jedným z pozitívnych prekvapení je aj Martin Pospíšil z Calgary Flames. Ako vnímate jeho pôsobenie?

Vnímam ho tiež pozitívne, páči sa mi jeho prejav na ľade a ako pôsobí na ľade. Dúfam že už len bude pridávať.

Jednotkou je Samuel Hlavaj. Ako sa zatiaľ pozeráte na jeho výkony? 

Skvelé výkony predvádza a určite toho má už tzv. plné trubky, ale tak dúfam, že mu neodíde chuť a sila naďalej mať zatiahnutú roletu.

(alb), foto ilustr. Unsplash.com

Similar Posts