Čaputová dala odkaz obyvateľom Banskej Štiavnice

Čaputová dala odkaz obyvateľom Banskej Štiavnice

Slávne mesto UNESCO Banskú Štiavnicu navštívila prezidentka Zuzana Čaputová.

„Ďakujem Štiavničanom za veľmi srdečné privítanie, vrátane baníckych tradícií, ktoré reprezentujú toto mesto. Banská Štiavnica má mnohonásobne viac priateľov a obdivovateľov, než stálych obyvateľov. Pretože každý, kto Banskú Štiavnicu hoci len raz navštívil, stal sa vo svojom srdci Štiavničanom,“ napísala na sociálnej sieti s tým, že jej návšteva mesta UNESCO súvisí s požiarom.

„S pani primátorkou, ale aj s reprezentantmi ďalších inštitúcií, ktorých sa požiar týkal, sme sa rozprávali o tom, ako sa darí napĺňať prísľuby bývalej vlády ohľadom pomoci s rekonštrukciou jednotlivých objektov,“ zdôraznila s tým, že pomic prichædxa a Ódorova vláda v tom musí pokračovať.

„Štiavnica síce patrí Štiavničanom, ale je to tak unikátne miesto a mesto na Slovensku, že je povinnosťou štátu v tejto situácii prispieť k obnove. Každá kríza aj tragická udalosť može byť zároveň príležitosťou na nový začiatok. Verím, že aj Banskej Štiavnici sa podarí túto situáciu využiť a posunúť úroveň sanácie, rekonštrukcie, vrátane protipožiarnych opatrení, na novú, vyššiu úroveň,“ prezradila Zuzana Čaputová a vyjadrila vďaku obyvateľom za odvahu a spolupatričnosť, čím „zachránili pred ničivým požiarom cenné exponáty pre nás všetkých a pre ďalšie generácie“. (alb), zdroj a foto FB Zuzana Čaputová