Komunisti sa vyjadrili k vládnej kríze, dôležité je podľa nich uvedomiť si jednu závažnú skutočnosť

Komunisti sa vyjadrili k vládnej kríze, dôležité je podľa nich uvedomiť si jednu závažnú skutočnosť

Vládna kríza, ktorá sa včera spečila aj odstúpením SaS od koaličnej zmluvy, je opäť realitou. Do septembra má Igor Matovič čas na splnenie požiadaviek SaS, inak Sulíkovci odchádzajú z vlády.

Ku koaličnej kríze sa vyjadrila aj Komunistická strana Slovenska (KSS). „Najnovšia koaličná, a teda aj vládna kríza, je len ďalším prejavom a dôkazom neschopnosti a nezodpovednosti strán vládnej koalície riadiť spoločnosť a niesť za ňu zodpovednosť. Ich permanentné koaličné spory nemožno vnímať inak, ako arogantné politikárčenie a zábavu na politickej šachovnici na úkor občana. Navyše, Slovensko nemalo nikdy v dejinách tak nekompetentných ministrov, vrátane predsedu vlády, ako má dnes. Prezidentka Čaputová túto zostavu neschopných a zapredaneckých politikov len dopĺňa,“ píše v stanovisku KSS s tým, že ju vníma ako najvážnejšiu od prevratu v novembri 1989. „Jej vládnutie je katastrofou, ktorá prehĺbila problémy vo všetkých oblastiach slovenskej spoločnosti. Prispela k znižovaniu životnej úrovne obyvateľstva, k zvyšovaniu cien všetkých tovarov a služieb a svojou zahraničnou a bezpečnostnou politikou zrádza záujmy vlastného štátu. Jej bezbrehá lojálnosť voči nezmyselným nariadeniam, opatreniam a sankčnej politike Európskej únie, ako aj tlakom USA a agresívneho a zločineckého bloku NATO, ženú Slovensko a jeho občanov do kríz gigantických rozmerov. Ich výsledkom môže byť dramatické prehĺbenie rozvratu hospodárskej štruktúry na Slovensku, nárast nezamestnanosti, sociálnej odkázanosti, neschopnosť obyvateľstva splácať svoje úvery, zabezpečovať základné zdravotné a sociálne potreby, kolosálny nárast cien všetkého, rozvrat sociálneho i dôchodkového systému,“ dopĺňajú komunisti s dôvetkom, že vláda nás ženie k totálnemu kolapsu.
„Kríza vo vládnej koalícií otvára možnosť pre pád tejto neschopnej a zapredaneckej vlády a pre konanie predčasných parlamentných volieb. Konanie predčasných parlamentných volieb môže byť aj v záujme niektorých politických strán, ktoré sú súčasťou vládnej koalície. Zároveň nie je vylúčené, že už dnes sa kuloárne vedú diskusie naprieč politickým spektrom o možnej podobe budúcej vlády,“ píše KSS a dodáva, že takto sa zvýšili šance predčasne ísť k volebným urnám, s tým, že KSS toto podporuje. „Súčasnú vládnu zostavu je potrebné poslať do minulosti. Vážnou otázkou pre občana – voliča však už dnes zostáva, či najbližšie voľby do NR SR či už predčasné alebo v riadnom termíne sú šancou na razantnú zmenu slovenskej politiky v prospech občana a štátu. Len výmenou politických strán, ktoré už v rôznej podobe participovali na vládnutí sa nič podstatné nezmení. Podstatné a potrebné je zmeniť politický systém!“ zdôraznili komunisti vo vyhlásení s tým, že mení sa aj celý svet a vedie to ku kolapsu kapitalizmu.

„Ako nenahraditeľná a potrebná sa tiež ukázala úloha štátu v ekonomickej štruktúre krajiny. V súvislosti s uvedeným KSS konštatuje, že skutočnú zmenu pre Slovensko prinesú len tie politické prúdy, ktoré dokážu na prichádzajúce zmeny adekvátne reagovať a to tak, že občan a národno-štátne záujmy Slovenska budú v centre ich pozornosti,“ doplnili komunisti s podčiarknutím, že ide o šancu pre ľudí, ako sa rozhodnúť, nie len pre iné strany, ale aj iný systém. „Zmena súčasného politického systému je programom Komunistickej strany Slovenska. K tomu budú viesť aj naše kroky v atmosfére prípravy na predčasné parlamentné voľby,“ uzavrela KSS v stanovisku k vládnej kríze.

(alb), zdroj KSS, foto kss.sk