Eduard Heger je dnes v tejto obci, pomáha očkovať

author
1 minute, 25 seconds Read

Predseda vlády Eduard Heger je dnes v obci v blízkosti Ružomberka. Pomáha tu s očkovaním proti COVID-19. Informuje o tom rezort zdravotníctva na sociálnej sieti.

Spolu s Hegerom je v Ivachnovej aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. „Očkovacia mobilizácia Darujme si Vianoce je spustená. Pre záujemcov sú na celom Slovensku pripravené desiatky tisíc vakcín,“ vysvetlilo ministerstvo zdravotníctva na svojom profile s tým, že na očkovanie sa záujemcovia môžu zaregistrovať na stránke www.korona.gov.sk. O tom, že v Ivachnovej bude, informoval aj Eduard Heger na sociálnej sieti s tým, že rezort zdravotníctva sa spojil so samosprávnymi krajmi „a pripravili mobilizačný týždeň na podporu očkovania“.

Dodal, že je možné príst registráciou, ale aj bez nej, a to „vo vybraných miestach každého kraja“.

„Očkovaciu kampaň podporia členovia vlády, ale aj osobnosti z kultúrno-spoločenského života a športu,“ napísal Heger s tým, že v Ivachnovej je od 10:00 ako administratívny pomocník a očkovať bude aj Lengvarský, ktorý je lekárom.

„V Žilinskom kraji zároveň navštívim aj očkovacie centrum v Dolnom Kubíne, kde pozdravím ďalších zdravotníkov, ktorí pomáhajú so zvýšením zaočkovanosti. Teším sa na osobné stretnutia s občanmi a verím, že mnohí ľudia ešte svoj názor na očkovania prehodnotia. Ochránia tak nielen seba, ale aj svojich blízkych. Prosím, pripojte sa,“ doplnil Eduard Heger.

(alb), zdroj a foto FB Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky a FB Eduarda Hegera

Similar Posts