Zdroj: https://www.facebook.com/krajci.marek/photos/a.190010204678499/1277934632552712

TRÁPIACI SA KRAJČÍ PODÁVA DEMISIU. BLAHA HOVORÍ O UPAĽOVANÍ ŽOFRÉ DE PEJRAKA, ALE AJ ĎALŠIE RÁZNE SLOVÁ

author
1 minute, 51 seconds Read

Predstavitelia vládnej koalície už prostredníctvom niektorých členov prezentovali, že každý po vládnej kríze ide ďalej s tým, že každý niečo získal a aj stratil. Už poznáme aj obetu najsilnejšiej vládnej strany OĽaNO, ktoré splnilo žiadosť SaS a Za ľudí, aby skončil aspoň minister zdravotníctva. A hoci toho dlho zubami-nechtami držali, teraz po výzvach na veľkú rekonštrukciu vlády vrátane výmeny premiera, už niečo obetovať skutočne museli. A tak si to odnesie Marek Krajčí, ktorý sa však už dlhšie v pozícii evidentne trápi. „Obetovali Krajčího a idú ďalej,“ skonštatoval na sociálnej sieti poslanec NR SR Ľuboš Blaha s tým, že tento krok považuje za trápny. Nazdáva sa, že skutočným páchateľom je niekto iný.

Obetovali Krajčího a idú ďalej.

„Tlačovka OĽaNO bola to najúbohejšie divadelné predstavenie v dejinách,“ odkázal najsilnejšej vládnej strane, ktorá pred rokom získala každý štvrtý hlas hlasujúcich Slovákov, no ich podpora podľa prieskumov výrazne klesá. „Vyzeralo to ako scéna z Angeliky, keď upaľovali Žofré de Pejraka. Slzy, bolesť, nekonečný doják,“ doplnil Blaha s tým, že mal miestami pocit, akoby Matovič recitoval ódu na Mareka. Podľa Blahu sa tu vláda v snahe prekryť reálne nezvládanie situácie snaží vytvárať z Krajčího martýra.

Vyzeralo to ako scéna z Angeliky, keď upaľovali Žofré de Pejraka. Slzy, bolesť, nekonečný doják.

Pravdou je, že v súčasnosti vláda nezvláda situáciu v súvislosti s koronavírusom a minister Krajčí sa vyjadril, že sa v tejto pozícii cíti bezradne. Aj keď premiér si ho zastával, že Krajčí sa snaží a politicky popravení by mali byť tí, čo mu podrážajú nohy. Pravdou tiež je, že Krajčí navrhoval tvrdý lockdown už pred Vianocami, ale vláda ho neschválila. (alb), zdroj FB Ľuboša Blahu, foto FB Mareka  Krajčího https://www.facebook.com/krajci.marek/photos/a.190010204678499/1277934632552712 

Similar Posts