CALGARY FLAMES HRAJÚ DOBRE, ALE DÁVAJÚ MÁLO GÓLOV. ČO TAK REALIZOVAŤ TAKÉTO OŽIVENIE PLAMEŇOV?

CALGARY FLAMES HRAJÚ DOBRE, ALE DÁVAJÚ MÁLO GÓLOV. ČO TAK REALIZOVAŤ TAKÉTO OŽIVENIE PLAMEŇOV?

Calgary Flames majú krásne prevedenie presiloviek. To, akým spôsobom si dokážu rýchlo prihrávať a držia tak súpera v snahe odzbrojiť ich na dištanc, sú úchvatné. No problém nastane vtedy, keď sa v bránke protivníka nachádza taký muž, ako Smith v svätyni Edmontonu. Olejári aj vďaka nemu posledne porazili Calgary v bitke o Albertu.  Calgary hralo dobre, ale na body to nestačilo. Práve aj spomenuté otpicky dobré presilovky by bolo dobré zlepšiť aj na gólové. V tejto sezóne Flames dali 46 gólov, menej v divízii vsietili len hokejisti Senators. Jedným z riešení, ktoré by pre góly Flames mohlo prichádzať do úvahy, by mohlo byť v tejto sezóne vytiahnutie slovenského mladíka Adama Ružičku z farmy.

Práve rodák z Bratislavy, ktorý napríklad v sezóne 2017/2018 zaznamenal v tíme Sarnia Sting v OHL 72 bodov za 36 gólov a 36 asistencií, by mohol byť odpoveďou na nízky počet gólov Flames v prebiehajúcej sezóne NHL. Pred reštartom ligy predchádzajúcu sezónu sa pokúšal dostať do prvého tímu Calgary. „Očakával som, že ma doň povolajú, keďže som bol jeden z mála v širšom výbere tímu, ktorý nemá na konte štart v NHL. Prišiel som veľmi dobre pripravený, mal som zo seba veľmi dobrý pocit,“ povedal pre hockeyslovakia.sk s tým, že Flames ho napokon nevzali. Jeho slová citoval aj sport.aktuality.sk.

Prišiel som veľmi dobre pripravený, mal som zo seba veľmi dobrý pocit.

V rozhovore pre sportnet.sme.sk v máji 2020 sa vyjadril aj k tomu, kedy očakáva, že by mohol v Calgary dostať šancu v NHL. „Ťažko povedať, kedy dostanem šancu. Verím, že by to mohlo prísť už v ďalšom ročníku. Je to už len na vedení a manažéroch. Za túto sezónu už zistili, ako hrám hokej. Poznajú ma. Dôležité je, aby som šancu dostal a potom nepustil,“ prezradil bývalý hráč mládežníckych tímov Ružinov 99 či Pardubíc. Ružička v predchádzajúcej sezóne zaznamenal vo farmárskom klube Stockton Heat 10 gólov a 17 gólových prihrávok. (alb), ilustračná foto print screen priameho prenosu zápasu Calgary – Edmonton 1:2.

Ťažko povedať, kedy dostanem šancu. Verím, že by to mohlo prísť už v ďalšom ročníku.

Zdroje: https://sportnet.sme.sk/spravy/hokejista-adam-ruzicka-o-calgary-ahl-i-stocktone/

https://sport.aktuality.sk/c/455019/adam-ruzicka-zivil-nadej-na-nhl-teraz-musi-rozmyslat-o-dalsich-krokoch/

https://www.eliteprospects.com/player/228366/adam-ruzicka