KANADSKÝ BRANKÁR TYLER BESKOROWANY SA ZAMILOVAL DO BANSKEJ BYSTRICE: NIČ LEPŠIE MA NEMOHLO STRETNÚŤ

author
1 minute, 58 seconds Read

Rodáka zo Sudbury v kanadskej provincii Ontário do veľkého hokeja vytiahol klub Dallas Stars, ktorý ho draftoval v druhom kole ako voľbu číslo 59.

 

Tyler Beskorovany si ale zahral len v AHL za texaské hviezdy, a neskôr aj na hosťovaní v St. John’s IceCaps. Potom si vyskúšal európske ligy: začal nemeckou DEL v drese Dusseldorfu a potom sa vrátil do AHL, kde ho povolal Springfield Falcons. No v tej istej sezóne 2015-16 išiel naspäť do Nemecka, kde si obliekol dres Norimbergu. Od roku 2017 ho hokejová cesta zaviala na britské ostrovy, kde pôsobil v Edinburgh Capitals a Belfast Giants. Hokejový svetobežník mal obavy, čo mu prinesie prvé účinkovanie na Slovensku. O Banskej Bystrici hokejisti „spievajú“ pomyselné oslavné chorály, ale aj tak mal akýsi strach. Po príchode do mesta trojnásobných slovenských šampiónov však zostal milo šokovaný: Nič lepšie sa mi nemohlo stať.

Nové mesto, o ktorom som nič nevedel a netušil, čo ma zase nového čaká, ale je to skvelé.

Tyler si pochvaľuje najmä zázemie v klube HC´05 iClinic Banská Bystrica. „Je tu skvelý tím, dobrý klub a dobre sa mi tu s nimi pracuje, sú to fajn parťáci,“ povedal 29-ročný strážca hokejovej svätyne Baranov s tým, že v meste pod Urpínom sa doslovne cíti ako doma. „Vďaka všetkým tu sa cítim pohodlne a ako doma, nič lepšieho ma nemohlo stretnúť,“ dodal miláčik banskobystrických tribún staručičkého útulného štadióna. „Nové mesto, o ktorom som nič nevedel a netušil, čo ma zase nového čaká, ale je to skvelé,“ uzavrel Kanaďan, ktorý počas kariéry získal aj viacero ocenení: v sezóne 2014-2015 bol najlepším brankárom roka nemeckej DEL-ligy a v sezóne 2018-2019 hráč roka v EIHL. V rovnakej sezóne získal s tímom Belfast Giants aj majstrovský titul. Banskobystričania veria, že po Bacashihuovi a Williamsovi bude v poradí tretím zámorským brankárom, ktorý „Iskre“ vychytá jej štvrtý titul majstrov Slovenska v rade.

M. Albert, N. Blankenship, foto archív.
Foto: archív KĽÚČ OD…

Preklad rozhovoru: Nicole Blankenship

 

Zdroj: https://www.eliteprospects.com/player/15386/tyler-beskorowany

Similar Posts